Deniz Mahsülleri

Kabuklu Deniz Mahsülleri

Ürünlerimiz

Anasayfa Ürünlerimiz Deniz Mahsülleri

Deniz Mahsülleri

Alfen İç ve Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti.  16 yıllık tecrübeli kadrosu ile kabuklu deniz mahsulleri ve çeşitli su ürünlerini dünyanın çeşitli ülkelerinden ithal ederek müşterilerine sunmaktadır.

 

Şirketimizin merkezi İstanbul Alaşehir’de olup, ayrıca Tuzla’da ve Ege bölgesinde toplamda 35 ton kapasiteli TSE Standartları Gıda Güvenliğine ve Helal gıda yönetmeliğine uygun soğuk hava depoları, canlı ürün endüstriyel akvaryum ve depolama alanları bulunmaktadır. 

 

İthal ettiğimiz ürünler ISO, HACCP, IFS, FSSC, 22000, EUR, GAP, MSC, US FDA sertifika ve kalite kriterlerini içermektedir.

 

Firmamız, portföyünde bulunan kurumsal müşterilerine sürekli geliştirme ve iyileştirme felsefesi ile ve müşteri memnuniyeti ilkesine dayalı çözüm odaklı çalışmayı ilke edinmiştir.

 

Konusunda tecrübeli İnsan kaynakları, etkin teknoloji araçları ve tam zamanında servis hizmeti ile Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde iş hacmimizi arttırarak büyümeyi hedefliyoruz.

 

Alfen İç ve Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti.  Firmamız
NOVA LOBSTER - NOVA GIDA İNŞAAT TURİZM OTOMOTIV SAN. VE TIC. LTD. ŞTİ. Bayisi ve Partneridir www.novalobster.net

 

IstakozIstakoz

Istakoz

Istakoz eti bunun yanında zengin bir protein ve vitamin deposudur. İçerisinde amino asid, potasyum, magnezyum, kalsiyum, selenyum, demir, fosfor, çinko, A, B12, B6, B3, B2 bulunmasının dışında Omega-3 asidi içerir.

Kuzey Atlantik Istakozları, 100 gramında 0.5 gr ile 0.9 gr arasında Omega-3 asidi içerir. Omega-3 asidinin kalp sağlığı ve sinir sistemi açısından önemi herkes tarafından bilinmektedir.


IstakozIstakoz
KaridesKarides

Karides

Deniz ürünlerinden kabuklular sınıfında yer alan karides ülkemizde jumbo karides ve ufak boy çimçim olarak bilinir. Kabuklu yapabileceğiniz gibi kabuklarını soyarak da omega 3, selenyum ve kalsiyum gibi besleyici öğeleri barındıran beyaz renkteki etini tavada, ızgarada, fırında veya güveçte pişirebilirsiniz.

1 Kg'da bulunan adet sayısı : 2/4; 4/6; 6/8; 8/10; 10/12; 41/51; 51/70


KaridesKarides
Kral YengeciKral Yengeci

Kral Yengeci

Nova Scotia ve Maine bölgesinde her deniz canlısı taze ve doğaldır. Bunun sebebi ise Atlantik Okyanusu ile iç içe olmasıdır. Gerçek Kral Yengeçlerini Alfen Gıda ayrıcalığı ile sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Kral yengeçleri sağlık açısından son derece faydalı bir besin kaynağıdır. Öyle ki 100 gr haşlanmış kral yengecinde 0.4 gr Omega-3 asidi bulunmaktadır. Bu lezzetli ürünü daha da lezzetli hale getirmek için sitemize bakabilirsiniz.


Kral YengeciKral Yengeci
Scallop (Deniz Tarağı)Scallop (Deniz Tarağı)

Scallop (Deniz Tarağı)

Eğer Scallop (Deniz Tarağı) seviyorsanız; Kuzey Atlantik'in el değmemiş sularından gelen bu eşsiz ürünü, Alfen Gıda ayrıcalığı ile tatmanızı öneriyoruz.

Scallop (Deniz Tarağı) avlanma esnasında teknede işlem görmekte ve bu sayede tazeliğini en iyi derece korumaktadır. 100 gram Scallop etinde yağ oranı sadece 1 gr.'dır. Deniz taraklarını fırında ya da ızgarada arzu ettiğiniz gibi pişirebilirsiniz.

 

Çeşitleri

 • Taze
 • Donuk

KalamarKalamar

Kalamar

Kalamar, yaklaşık 300 farklı türü barındıran Teuthida takımını oluşturan uzunca, ovalimsi bedenli kafadan bacaklılar sınıfında yer alan bir deniz canlısıdır. Kalamarın faydaları ise şöyledir;

Kalamar boyutları, tüp şeklinde, U3; U5; U6

 

Çeşitleri

 • Halka
 • Beybi
 • Tüp

Somon BalığıSomon Balığı

Somon Balığı

Amerika’dan dünyaya yayılmış, üretilmek üzere de ülkemize getirilmiştir. Boyu, ortalama 60-100 santimetre, ağırlığı da 3-15 kilogram olabilir. 150 santimetreye ulaşanları olur. Hızlı akarsuların, oksijeni bol temiz sularında yaşar. Doğal yetişenleri 2-3 metre yükseğe atlayıp yüzerek 2-3,000 km.’lik nehir kaynaklarına ulaşıp burada ekim-kasım arası üreme yapar. Doğan yavrular, tekrar acı sulara iniş yapar. Yetişkinleri denize de uyum gösterir. Tatlı su balıklarından eti en lezzetli olanıdır.

 

Yaygın Olduğu Bölgeler

 • Marmara Bölgesi

Kalkan BalığıKalkan Balığı

Kalkan Balığı

Bir dip balığı olan kalkan, Karadeniz’in en tanınmış balıklarındandır. Boğazlar, Marmara, Ege ve Akdeniz’de seyrek rastlanır. Gezici balık değildir. Bütün hayatı dipte yatmakla geçer. Batı Akdeniz, Atlas Okyanusu ve Şimal Denizi’nde, kalkanın diğer türleri yaşamaktadır. 25-30 yıllık ömrü olan kalkan balığı, 1 metre boya erişebilir. Sahillerde 5-10 metreden başlayarak 300-400 metre derinliklere inebilir. Etçil ve fazlasıyla obur bir balıktır. Erkekleri 5-6, dişileri ise 6-7 yaşlannda olgunlaşıp üremeye geçebilir.

 

Yaygın Olduğu Bölgeler

 • Karadeniz Bölgesi
 • Marmara Bölgesi
 • Ege Bölgesi
 • Akdeniz Bölgesi

Mercan BalığıMercan Balığı

Mercan Balığı

Sıcak ve ılıman denizlerin en ünlü balıklarındandır. Denizlerimizde karagözle beraber büyük bir aile oluşturur. Marmara, Ege ve Akdeniz’de yaygındır. Boyları yaklaşık 20-30, en çok 70 santimetre olabilir. Etçildir. Kabuklular, yumuşakçalar ve küçük balıklarla beslenir. Denizlerin taşlık, kayalık bölgelerinde sahillere yakın yaşar. Diğer mercanlar gibi hermafrodit fiziği ile hem erkeklik, hem de dişilik karakteri göstererek bahar ayları ile ağustos arası ürer. Lezzetli eti ve her mevsimde bulunmasıyla ekonomik değeri yüksektir.

 

Yaygın Olduğu Bölgeler

 • Marmara Bölgesi
 • Ege Bölgesi
 • Akdeniz Bölgesi

Kurutulmuş BalıklarKurutulmuş Balıklar

Kurutulmuş Balıklar

Rusya uzerinden kurutulmuş Vobla, Som, Çupra, Leş v.s. balıkları müşterimize sunuyoruz.


Kurutulmuş BalıklarKurutulmuş Balıklar