Gıda

Kuru Gıdalar

Ürünlerimiz

Gıda

Meyve, çiçekli bitkilerin çiçek kısmındaki bazı özel dokulardan gelişen ve içerisinde üreme organlarının parçalarını ve kimi durumda bazı ek dokuları içeren kısmıdır. Çiçekli bitkilerin üreme yapıları olan çekirdekler, bu meyve içerisinde korunur ve saklanır. Hayvanların yediği kısmı genellikle çekirdekleri sarmak ve korumak amacıyla, kimi zaman da bu çekirdeklerin toprağa ulaşmasını sağlayacak hayvanları çekmek amacıyla evrimleşen etli kısımdır.

 

Sebze, bir bitkinin -eğer varsa- meyvesi haricinde yenebilen kısımlarının tamamına denir. Örneğin bazı bitkilerin gövdesi, kökleri, yaprakları yenir ve bunlar "sebze" olarak isimlendirilir. Sebze, bilimsel bir terim değildir; daha çok toplumsal bir terimdir. Bilimsel terminolojide Bitkiler Alemi'nin her üyesi bir sebzedir; ancak halk arasında sözcük bu amaçla kullanılmaz, "yenilebilir kısım" anlamında kullanımı yaygındır. Bitkilerin evriminde "şu bölge yenebilir, bu bölge yenemez" şeklinde bir ayrım bulunmamaktadır.

Zeytinyağı (Sıvı Gıda)Zeytinyağı (Sıvı Gıda)

Zeytinyağı (Sıvı Gıda)

Yağlar, hücre içi organelleri, hücre membranı ve sinir hücreleri için gereklidirler. Zeytinyağı, antioksidan elementleri içerir. Bunlar da hormonlara destek olup, hücre farklılaşmasının gelişimine, hücre zarının oluşumuna yardımcı olurlar. Zeytin ağacının; dalları, yaprakları ve reçinesi olduğu kadar, yağı da yıllardır ilaçların bileşimlerinde yer alan doğal maddelerden birisidir. Doğal bir ilaçtır. Eski zamanlardan bu yana insanlar heryerde kullanmıştır.


 

Proteinler

  • A Vitamini
  • D Vitamini
  • B12 Vitamini

Ayçiçek Yağı (Sıvı Gıda)Ayçiçek Yağı (Sıvı Gıda)

Ayçiçek Yağı (Sıvı Gıda)

Hücrelere zarar veren molekülleri etkisiz hale getirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudumuzdaki doku hücrelerinin önemli yapı taşını oluşturur. Tansiyon, kan dolaşımı ve kolesterolü düzenler. Diyabetli hastaların insülin ihtiyacını azaltır. Kalp krizi ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Karaciğerin koruyucusudur. Beynin gelişimi ve çocukların sağlıklı büyümesi için gereklidir. Alzheimer’a karşı engelleyicidir.


 

Gerekli Malzemeler

  • A Vitamini
  • C Vitamini
  • B6 Vitamini

Zeytin (Kuru Gıda)Zeytin (Kuru Gıda)

Zeytin (Kuru Gıda)

Zeytin Ağacının hem yapraklarından hem de meyvesi olan zeytinden faydalanılmaktadır. Zeytin ağacı iyi bakıldığında 5 ile 6 yıl içerisinde meyvelerini vermektedir. Ancak bir zeytin ağacının en verimli dönemi 35 ile 150 yaşlarının arasıdır. Zeytin ağacı bir yıl çok diğer yıl da kendisini dinlendirerek daha az zeytin verir. Meyveleri olan zeytinden zeytinyağı elde edilir. Zeytin ağacının yaprağı çok eski yıllardan beri tedavilerde kullanılmaktadır. Zeytin yaprağı çay olarak tüketilebilmektedir.

 

Nerede Yetişir?

  • Akdeniz Bölgesi
  • Ege Bölgesi

Şeker

Şeker

Talepler doğrultusunda yurtdışından toptan veya spot "Icumsa 45" şeker temini


Kuru BakliyatKuru Bakliyat

Kuru Bakliyat

Ceviz, Fındık, Fıstık, kurutulmuş kayısı gibi meyveleri talepler doğrultusunda özel ambalajlarda ve nohut, kuru fasulye, mercimek gibi bakliyat ürünlerini yine ayni şekilde ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek üzere bir takım projeler üzerinde çalışıyoruz.


Konserve Ürünleri

Konserve Ürünleri

Çeşitli Ortadoğu ve Afrika ülkelerine kuru gida, balık, et, domates, biber, fasulye ve diğer çeşitli  konserve ürünleri tedariki